0 comments

Slunečná neděle 26. května přivítala již 6.ročník Mistrovství MAS Nad Prahou v cyklistickém závodě na horských kolech. Na závodníky čekala již tradičně perfektně připravená trať od místního cyklistického oddílu ADASTRA Cycling Team s podporou MAS Nad Prahou, ČUS a obce Zdiby.

V dopoledních dětských závodech se bojovalo nejenom o celkové pořadí, ale také o mistrovské dresy a poháry nejlepších cyklistů v regionu Nad Prahou.  „Moc nás těší neustále rostoucí zájem dětí z regionu o sport v přírodě, neboť se na startu sešlo na pět desítek dětí jen z okolních měst a obcí spadajících pod MAS Nad Prahu“ netajil radost z povedeného dne ředitel závodu a hlavní trenér ADASTRA Cycling Teamu Pavel Mišoň.

Mistry regionu Nad Prahou se pro letošní rok stali a zaslouženě si oblékli mistrovský dres tito závodníci :

_MG_2417

Vojtěch Dvořák (Zdiby)
Pavel Faltys (Měšice)
Kateřina Pláteníková (Bašť)
Ondřej Dedek (Odolena Voda)
Ava Andrlová (Bašť )
Vít Fous (Bašť)
Gabriela Faltysová (Měšice)
Dominik Kameník (Sedlec)
Michaela Cucová (Bašť)
Mikuláš Děták (Zdiby)
Nela Faltysová (Měšice)
Adam Hošek (Zdiby)
Filip Jech (Klecany)
Veronika Mišoňová (Sedlec)

dekorování

Předávání cen a oblékaní dresů se ujala paní ing. Iva Cucová, ředitelka MAS Nad Prahou. „Jsem ráda, že se podařilo uspořádat tento tradiční a kvalitní sportovní den, který přitáhl mnoho sportujících dětí z regionu. Děti předvedly nádherné souboje ve snaze být v cíli co nejrychleji. Mohl vyhrát jenom jeden, ale jsem ráda a gratuluji i všem ostatním, kterým to letos na bednu nevyšlo“ zaznělo v závěrečné řeči od paní ředitelky.

Pro úplnost ještě doplníme, že od 15 hodin odstartoval závod žen, juniorek, juniorů, mužů a veteránů. A i zde byly vidět napínavé souboje, které si v ničem nezadaly s bojem našich hokejistů o bronz na MS.

vitezove dosp

0 comments

Díky časomíře Sport-Base přinášíme přehledně nalinkované výsledky po kategoriích. Pro zkoumavé po kliknutí  na „Zobrazit časy kol“ můžete udělat podrobnou analýzu vašich výkonů.

0 comments

Děkujeme Zuzce Kalenské za super fotky !!

Fotogalerie XCO Beckov 2019

0 comments
 • Právě jsme se dozvěděli, že o víkendu bude omezen provoz na Exit 0 dálnice D8 , dávejte tedy vyšší pozornost na aktuální objížďkové značení , ať zbytečně nebloudíte. Příjezd je možný od obce Klíčany nebo Bašť. (od Baště pouze do 10:30, pak bude silnice uzavřena)

        Pozor o tomto víkendu !!!

       Od soboty 25.5. od 6 hodiny do neděle 26.5. do 18 hodiny bude zcela vyloučen provoz na I/9 pod dálničním mostem           u Zdib. Doprava bude vedena po vyznačených objízdných trasách. Stávající režim jízdy na dálnici D8 se nezmění.

       Budou se instalovat mostní skruže mostní skruže, aby se mohla následně zahájit betonáž nového mostu.

 • Je možno využít celodenní parking v TEAM AREA (stejná louka jako PREZENTACE).

 • Prosím neparkujte na asfaltové části od betonových zatarasů k vjezdu do areálu KB Expert, kde bude prezentace. Tato část musí být po celý den volná, slouží jako servisní komunikace pro hasiče, záchranku, časomíru a v neposlední řadě tam vede také závodní trať.

 • Při tréninku dbejte maximální opatrnosti při přejíždění hlavní silnice do zadního lesa (povolení zvláštního užívání včetně plné uzavírky. je od 10:30 – 17:00, nicméně i v tuto dobu zde může projíždět vozidlo IZS).  Závodní okruh  zde 2x kříží pozemní komunikaci III.tř. 0085.  Pro jakýkoliv jiný časový rámec není provoz na komunikaci III.tř. 0085 nijak omezován ani regulován, jinými slovy trénujete za plného silničního provozu. V rámci tréninku si musíte zajistit bezpečný přejezd komunikace III.tř. 0085 pro své závodníky sami!!! Dbejte prosím na svou bezpečnost !

 • Chování v rámci závodů:

  Závod se koná na soukromém majetku! Prosíme závodníky, aby se chovali šetrně k životnímu prostředí, neodhazovali při závodě použité duše, obaly od stravy a jiných doplňků apod. na jiná místa než k tomu určená. V případě, že neumíte nebo nechcete prázdné obaly dovézt do cíle, odhazujte je výhradně pod sebe na cestu závodu a ne do lesního porostu a příkopů. Usnadníte tak úklid pronajatých prostorů po závodu. Na cestě to najdeme my při úklidu, v lese třeba 5m od cesty to určitě najde majitel pozemku a příští rok jsme bez závodu. Děkujeme!

 • Závěrem malý kvíz a pozvánka

  Poznáte odkud a ze kdy je následující video ? Kdo v něm hraje hlavní role ?

  V dalších letech tyto dvě, tehdy malé holčiny, využívaly prostředí tratě XCO Beckov jako svůj hlavní tréninkový areál.
  Jak vypadají a co dělají dnes ? 
  czech team trenink - 2

  A co budou dělat zítra v sobotu v 15 hodin ?
  Dvě závodnice pořádajícího týmu ADASTRA Cycling Team budou stát na startu Světového poháru v Novém Městě na Moravě v kategorii juniorek !
  Obě holky slíbily, že se objeví v neděli na Beckově. Pokud to vyjde a bude chvilku čas, např. před vyhlášením vítězů dopoledních kategorií , tak se jich můžete zeptat na dojmy a zážitky ze svěťáku.

0 comments

Pokud jste se nestihli přihlásit přes portál časomíry, nevadí.

Klidně přijďte v neděli po 8 hodině , kdy začíná prezentace a přihlásíte se na místě. Registrace pro dopolední kategorie končí v 9:30.

První startují odrážedla v 10 hodin a další kategorie následují vždy po dojetí předchozí kategorie.

Propozice a další informace naleznete na www.xcobeckov.cz

0 comments

26. května 2019 to hned po ránu vypukne. Přípravy běží naplno, zodpovědní závodníci trénují – protože je nachystáno pro vítěze celkem 156 cen ! Samozřejmostí jsou tradiční poháry pro první 3 celkového pořadí, pořadí MAS Nad Prahou a UAC. A v neposlední řadě i mistrovské dresy pro rok 2019 !

Registrace online bude ukončena 22.5. ve 22 hodin – nezapomeňte se registrovat, usnadníte si odbavení při vyzvedávání startovního čísla a eliminujeme chybu ve zkomolení Vašeho jména ve výsledcích. A samozřejmostí je i lepší startovní pozice.

0 comments

I přes relativně nevlídné, větrné a chladné počasí se na Beckově sešlo asi 7 zájemců o vyzkoušení si tratě. Přivítali jsme nejenom malé děti, ale i tři dospěláky. Malé děti mají v podstatě jednoduchou trať, takže pro ně nebyl velký problém, aby dostaly trať takříkajíc do malíčku během pár minut.

To dospěláci mají na trati připravené trochu větší výzvy. Přestože všechny mají všechny objízdné lehčí varianty, tak nás potěšil zájem o to, se něčemu naučit.  Nás hrozně bavilo, že hodinu a půl na sobě makali. Všichni přestali mít respekt ze sekcí RockGarden, DoubleDrop a Skoku. Byli jsme tak uneseni z jejich zápalu a odhodlání, že jsme zapomněli pořizovat důkazy v podobě fotodokumentace (vlastně kromě jedné). Máme obrovskou radost, že se nějaké nové dovednosti naučili a soudě podle zapisování termínu dalšího tréninku do diářů, byli také spokojeni.

Příští trénink je příští úterý od 17 hodin. Kdo se ještě přidá ?

0 comments

V hodně časově  napnuté době jsme pro Vás nachystali dva ukázkové tréninky na trati závodu XCO Beckov. Přijďte tedy poladit svou formu a projet si trať nanečisto.

trat

Trať už je víceméně připravená a sejdeme se vždy v úterý 14.5. a 21.5. v 17 hodin na trati na Beckově. Průvodci vám budou ostřílení závoďáci z pořádajícího ADASTRA Cycling Teamu.

0 comments

Pořadatelé z ADASTRA Cycling Teamu měli na svátek práce generálku na Mistrovství MAS Nad Prahou, které se nezadržitelně blíží ! Již v neděli 26.5.2019 se rozhoří boje o unikátní trička regionu, spousty pohárů a cen od sponzorů ! 

Cestu na závody k nám našlo neuvěřitelné množství účastníků – po sečtení to dalo 383 závodníků ! A soudě podle reportáže od reprezentačního trenéra MTB Viktora Zapletala se generálka povedla. Na těchto stránkách www.xcobeckov.cz naleznete veškeré důležité informace k místnímu Mistrovství.  A dále již slíbená reportáž.

IMG_4971

Dlouhý pestrobarevný had složený z bikerů všech věkových a výkonnostních kategorií se vinul smyčkami tradičního okruhu TOMKET Pražského MTB poháru v Beckově.

Pořadatelský tým ADASTRA Cycling Team vedený Pavlem Mišoněm strávil na trati závodu desítky brigádnických hodin, aby připravili kvalitní závod. Navíc trať přírodního lesního okruhu po vydatném dešti změkla, dostala se do téměř ideální podoby a umožňovala jezdcům užívat si naplno všech pozitivních pocitů, které horská kola přinášejí. Kladné reference jezdců v cíli jsou asi nejlepší odměnou, kterou mohli pořadatelé dostat.

Na početné startovní pole v dětských a žákovských kategoriích si už pořadatelé zvykli a stovky malých závodníků považují za samozřejmost. Potěšitelné ale je, že významně posílila i skupina na opačném pólu věkové škály. Téměř šedesát borců v kategoriích Masters, včetně respekt a úctu budící skupiny SUPERMASTERS, tedy těch nejzkušenějších v kategorii nad 60 let se postavilo na start beckovského závodu. Vítězství v kategorii SUPERMASTERS vybojoval Ladislav Bubla (GS Cykloteam Jistebnice) před legendou české cyklistiky Miroslavem Pekem (Pek TO EUROPE) a vítězem závodu na Zličíně, Leopoldem Spáčilem (Novatop Lapierre).

Nejrychlejší ženou beckovského závodu byla členka reprezentačního týmu Karla Štěpánová (Superior XC Team) před talentovanými juniorkami, Magdalenou Mišoňovou a Zuzanou Kadlecovou (obě ADASTRA Cycling Team).

Závod mužů ovládnul cyklokrosový reprezentant Josef Jelínek (Mitas Mercedes Benz Praha Trek) před Ondřejem Zeleným (Eleven Mercedes Mitas) a Radkem Hořákem (Head Pro Team Opava).

Čtvrté kolo TOMKET Pražského MTB poháru je na programu už za týden, ve středu 8. května.

Pořadatelský Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou odpovědně připravuje svůj Bike Park na státní svátek prožitý v sedle kola a i vy přijměte tímto naše pozvání do Kbel!

Výsledky 3. kola: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/859

Průběžné pořadí po 3. závodech: https://www.sportt.cz/racesSerials/serial/28

Fotogalerie Barbory Klap: https://www.zonerama.com/BarboraKlap/Album/5274503?fbclid=IwAR3cBKGfkvux7VNrq5XmLQYOwYsaSxkjEbXRXljVLAYGpW8QkkW6T_xW6pc

Informace ke 4. kolu TOMKET Pražského MTB poháru, propozice, registrace: http://prahamtb.cz/

free vectors