0 comments

Slíbené propozice na další ročník XCO Beckov včetně Mistrovství MAS Nad Prahou naleznete na domácí stránce www.xcobeckov.cz.

Spuštění přihlašování je naplánováno na středu 20. března ve 20 hodin. Rezervujte si tak místo při řazení na startu.

0 comments

Neváhejte a rezervujte si termín v kalendáři : neděle 26. května 2019.

Aktualizaci propozic a další nové informace, spuštění přihlašovacího systému můžete čekat v průběhu měsíce března.

0 comments

V neděli 27. května se uskutečnil další ročník tradičního a oblíbeného cyklistického závodu XCO Beckov. Zkušení pořadatelé z místního cyklistického oddílu Sokol Veltěž s podporou a záštitou MAS Nad Prahou a obce Zdiby připravili tradičně hezkou a zajímavou trať pro celkem 23 kategorií. V letošním roce bylo zásadně vylepšeno zázemí závodu včetně možností parkování, pro děti tréninková dráha, popcorn, ruční dílna a v neposlední řadě i možnost občerstvení, které v parném a slunečném dnu přišlo vhod.

Na 15 desítek závodníků stálo celkem na startovní čáře, ale v roce 2018 jsme zaznamenali rekordní účast 60 závodníků, kteří bojovali o mistrovské dresy, poháry a ceny.

A kdože všechno se tedy stal Mistrem regionu Nad Prahou pro rok 2018 s právem nosit mistrovský dres v duhových barvách?

Tobiáš Němec (Předboj)
Matěj Vykydal (Klecany)
Michal Studnička (Husinec-Řež)
Izabela Bulvasová (Sedlec)
Štěpán Bulvas (Sedlec)
Ela Ulrychová (Bašť)
Jakub Studnička (Husinec-Řež)
Evelína Kuchařová (Zdiby)
Adam Hošek (Zdiby)
Filip Jech (Klecany) – 2x (v kat. Starší žáci a Junioři)
Veronika Mišoňová (Sedlec)
Magdalena Mišoňová (Sedlec)
Pavel Faltys (Měšice)
Jan Ulrych (Bašť)
Petr Nový (Bašť)
Jana Řehořová (Zdiby)

Vítěze při slavnostním vyhlašování dekorovala paní Ing. Iva Cucová, starostka obce Bašť, která pak závěrečným slovem ukončila velice povedenou akci MAS v regionu Nad Prahou. Podařilo se totiž již popáté v řadě připravit v rámci Dny nad Prahou jednu z významnějších sportovních akcí.

 

0 comments

Právě byly aktualizovány stránky a doplněny výsledky z letošního ročníku XCO Beckov a také zde naleznete povedené fotky z optiky Zuzany Kalenské.

0 comments

dres_xco_s

Trať je perfektně připravena a čekají nás nádherné bitvy o 23 mistrovských dresů. Pokud jste se nestihli přihlásit, máme ještě několik volných startovních čísel pro registraci na místě. A navíc pro každého účastníka Mistrovství je připraven malý praktický dárek. Abychom byli úplně přesní – přihlášeno je již na 50 závodníků do boje o přímo „duhové“ dresy v barvách MAS Nad Prahou a dárků máme vyrobeno pro 80 účastníků.

0 comments

P1280461

Na základě četných žádostí závodníků z dopoledních kategorií, kteří chtějí ještě v rámci tréninku absolvovat  odpolední juniorský závod, se mění dopolední časový program následovně.

  • Start první kategorie je v 10 hodin
  • Další kategorie budou následovat po dojetí předchozí kategorie – tzn. že očekávaný čas společného startu mladších/starších žáků/žákyň, kadetů/kadetek může být o 30-45 min dříve (tj. 11:45-12:00) ! 
  • Vyhlášení všech dopoledních kategorií po dojetí kategorií mladších/starších žáků/žákyň, kadetů/kadetek – tzn. bude se vše vyhlašovat najednou

Zároveň pro chystáme pro Vás malé překvapení. Našeho závodu se sice letos nezúčastní mega hvězdy jako Jarda Kulhavý – ten u nás byl vloni, ale přivítáme několik, možná budoucích hvězdiček cross country pelotonu. I přes své mládí již něco dokázaly nejenom na domácím poli, ale také se velmi dobře předvedly na mezinárodní scéně. Pokusíme se je odchytit a krátce vyzpovídat během čekání na dekorování nejlepších dopoledních kategorií. Doufáme, že bude prostor i na Vaše otázky – tak už pomalu přemýšlejte, na co se chcete zeptat.

A nakonec malá ochutnávka, jak vypadá z ptačí perspektivy náš závodní polygon :

0 comments

IMG_5273

Tak se nám to pro Vás narodilo. 50 sad zbrusu nových  pohárů v naprosté vůni míří na Beckov.

Všichni, kteří se přihlásí přes portál ještě dnes, budou mít jako památku startovní číslo se jménem.  Takže rychle na home page, resp. kousek výše a najít link na Registraci do závodu.

0 comments

V hodně časově  napnuté době jsme pro Vás nachystali další ukázkový trénink na trati závodu XCO Beckov. Přijďte tedy poladit svou formu ideálně týden před dnem D.

trat

Trať už je víceméně připravená a sejdeme se v pondělí 21.5. v 18 hodin na trati na Beckově.

0 comments

Pokud si chcete nanečisto vyzkoušet trať a třeba se něco přiučit od čerstvé vítězky Českého poháru v Cross Country z Brně a juniorské reprezentantky, tak v pondělí od 18 hodin na Beckově.

IMG_7418  IMG_7126

free vectors