Our Blog

0 comments

rolo8

Dnes bylo dle plánu spuštěno přihlašování na letošní závod XCO Beckov. Pevně věříme, že se situace ohledně opatření pro organizované akce uklidní a my se ve zdraví sejdeme v pondělí 6. července na Beckově.

Stačí jednoduše kliknout na odkazy „Registrace do závodu“ výše na stránce, které Vás navedou na webové stránky časomíry.

0 comments

Slíbené propozice na další ročník XCO Beckov včetně Mistrovství MAS Nad Prahou naleznete na domácí stránce www.xcobeckov.cz.

Spuštění přihlašování je naplánováno na neděli 15. března ve 20 hodin. Rezervujte si tak místo při řazení na startu.

0 comments

Neváhejte a rezervujte si termín v kalendáři : neděle 24. května 2020.

Aktualizaci propozic a další nové informace, spuštění přihlašovacího systému můžete čekat v průběhu měsíce února, nejpozději března.

0 comments

Slunečná neděle 26. května přivítala již 6.ročník Mistrovství MAS Nad Prahou v cyklistickém závodě na horských kolech. Na závodníky čekala již tradičně perfektně připravená trať od místního cyklistického oddílu ADASTRA Cycling Team s podporou MAS Nad Prahou, ČUS a obce Zdiby.

V dopoledních dětských závodech se bojovalo nejenom o celkové pořadí, ale také o mistrovské dresy a poháry nejlepších cyklistů v regionu Nad Prahou.  „Moc nás těší neustále rostoucí zájem dětí z regionu o sport v přírodě, neboť se na startu sešlo na pět desítek dětí jen z okolních měst a obcí spadajících pod MAS Nad Prahu“ netajil radost z povedeného dne ředitel závodu a hlavní trenér ADASTRA Cycling Teamu Pavel Mišoň.

Mistry regionu Nad Prahou se pro letošní rok stali a zaslouženě si oblékli mistrovský dres tito závodníci :

_MG_2417

Vojtěch Dvořák (Zdiby)
Pavel Faltys (Měšice)
Kateřina Pláteníková (Bašť)
Ondřej Dedek (Odolena Voda)
Ava Andrlová (Bašť )
Vít Fous (Bašť)
Gabriela Faltysová (Měšice)
Dominik Kameník (Sedlec)
Michaela Cucová (Bašť)
Mikuláš Děták (Zdiby)
Nela Faltysová (Měšice)
Adam Hošek (Zdiby)
Filip Jech (Klecany)
Veronika Mišoňová (Sedlec)

dekorování

Předávání cen a oblékaní dresů se ujala paní ing. Iva Cucová, ředitelka MAS Nad Prahou. „Jsem ráda, že se podařilo uspořádat tento tradiční a kvalitní sportovní den, který přitáhl mnoho sportujících dětí z regionu. Děti předvedly nádherné souboje ve snaze být v cíli co nejrychleji. Mohl vyhrát jenom jeden, ale jsem ráda a gratuluji i všem ostatním, kterým to letos na bednu nevyšlo“ zaznělo v závěrečné řeči od paní ředitelky.

Pro úplnost ještě doplníme, že od 15 hodin odstartoval závod žen, juniorek, juniorů, mužů a veteránů. A i zde byly vidět napínavé souboje, které si v ničem nezadaly s bojem našich hokejistů o bronz na MS.

vitezove dosp

0 comments

Díky časomíře Sport-Base přinášíme přehledně nalinkované výsledky po kategoriích. Pro zkoumavé po kliknutí  na „Zobrazit časy kol“ můžete udělat podrobnou analýzu vašich výkonů.

0 comments

Děkujeme Zuzce Kalenské za super fotky !!

Fotogalerie XCO Beckov 2019

0 comments
 • Právě jsme se dozvěděli, že o víkendu bude omezen provoz na Exit 0 dálnice D8 , dávejte tedy vyšší pozornost na aktuální objížďkové značení , ať zbytečně nebloudíte. Příjezd je možný od obce Klíčany nebo Bašť. (od Baště pouze do 10:30, pak bude silnice uzavřena)

        Pozor o tomto víkendu !!!

       Od soboty 25.5. od 6 hodiny do neděle 26.5. do 18 hodiny bude zcela vyloučen provoz na I/9 pod dálničním mostem           u Zdib. Doprava bude vedena po vyznačených objízdných trasách. Stávající režim jízdy na dálnici D8 se nezmění.

       Budou se instalovat mostní skruže mostní skruže, aby se mohla následně zahájit betonáž nového mostu.

 • Je možno využít celodenní parking v TEAM AREA (stejná louka jako PREZENTACE).

 • Prosím neparkujte na asfaltové části od betonových zatarasů k vjezdu do areálu KB Expert, kde bude prezentace. Tato část musí být po celý den volná, slouží jako servisní komunikace pro hasiče, záchranku, časomíru a v neposlední řadě tam vede také závodní trať.

 • Při tréninku dbejte maximální opatrnosti při přejíždění hlavní silnice do zadního lesa (povolení zvláštního užívání včetně plné uzavírky. je od 10:30 – 17:00, nicméně i v tuto dobu zde může projíždět vozidlo IZS).  Závodní okruh  zde 2x kříží pozemní komunikaci III.tř. 0085.  Pro jakýkoliv jiný časový rámec není provoz na komunikaci III.tř. 0085 nijak omezován ani regulován, jinými slovy trénujete za plného silničního provozu. V rámci tréninku si musíte zajistit bezpečný přejezd komunikace III.tř. 0085 pro své závodníky sami!!! Dbejte prosím na svou bezpečnost !

 • Chování v rámci závodů:

  Závod se koná na soukromém majetku! Prosíme závodníky, aby se chovali šetrně k životnímu prostředí, neodhazovali při závodě použité duše, obaly od stravy a jiných doplňků apod. na jiná místa než k tomu určená. V případě, že neumíte nebo nechcete prázdné obaly dovézt do cíle, odhazujte je výhradně pod sebe na cestu závodu a ne do lesního porostu a příkopů. Usnadníte tak úklid pronajatých prostorů po závodu. Na cestě to najdeme my při úklidu, v lese třeba 5m od cesty to určitě najde majitel pozemku a příští rok jsme bez závodu. Děkujeme!

 • Závěrem malý kvíz a pozvánka

  Poznáte odkud a ze kdy je následující video ? Kdo v něm hraje hlavní role ?

  V dalších letech tyto dvě, tehdy malé holčiny, využívaly prostředí tratě XCO Beckov jako svůj hlavní tréninkový areál.
  Jak vypadají a co dělají dnes ? 
  czech team trenink - 2

  A co budou dělat zítra v sobotu v 15 hodin ?
  Dvě závodnice pořádajícího týmu ADASTRA Cycling Team budou stát na startu Světového poháru v Novém Městě na Moravě v kategorii juniorek !
  Obě holky slíbily, že se objeví v neděli na Beckově. Pokud to vyjde a bude chvilku čas, např. před vyhlášením vítězů dopoledních kategorií , tak se jich můžete zeptat na dojmy a zážitky ze svěťáku.

0 comments

Pokud jste se nestihli přihlásit přes portál časomíry, nevadí.

Klidně přijďte v neděli po 8 hodině , kdy začíná prezentace a přihlásíte se na místě. Registrace pro dopolední kategorie končí v 9:30.

První startují odrážedla v 10 hodin a další kategorie následují vždy po dojetí předchozí kategorie.

Propozice a další informace naleznete na www.xcobeckov.cz

0 comments

26. května 2019 to hned po ránu vypukne. Přípravy běží naplno, zodpovědní závodníci trénují – protože je nachystáno pro vítěze celkem 156 cen ! Samozřejmostí jsou tradiční poháry pro první 3 celkového pořadí, pořadí MAS Nad Prahou a UAC. A v neposlední řadě i mistrovské dresy pro rok 2019 !

Registrace online bude ukončena 22.5. ve 22 hodin – nezapomeňte se registrovat, usnadníte si odbavení při vyzvedávání startovního čísla a eliminujeme chybu ve zkomolení Vašeho jména ve výsledcích. A samozřejmostí je i lepší startovní pozice.

0 comments

I přes relativně nevlídné, větrné a chladné počasí se na Beckově sešlo asi 7 zájemců o vyzkoušení si tratě. Přivítali jsme nejenom malé děti, ale i tři dospěláky. Malé děti mají v podstatě jednoduchou trať, takže pro ně nebyl velký problém, aby dostaly trať takříkajíc do malíčku během pár minut.

To dospěláci mají na trati připravené trochu větší výzvy. Přestože všechny mají všechny objízdné lehčí varianty, tak nás potěšil zájem o to, se něčemu naučit.  Nás hrozně bavilo, že hodinu a půl na sobě makali. Všichni přestali mít respekt ze sekcí RockGarden, DoubleDrop a Skoku. Byli jsme tak uneseni z jejich zápalu a odhodlání, že jsme zapomněli pořizovat důkazy v podobě fotodokumentace (vlastně kromě jedné). Máme obrovskou radost, že se nějaké nové dovednosti naučili a soudě podle zapisování termínu dalšího tréninku do diářů, byli také spokojeni.

Příští trénink je příští úterý od 17 hodin. Kdo se ještě přidá ?

free vectors